Sponzoři kampaně
  • Svaz českých knihkupců a nakladatelů

Kniha ti sluší 2020

09. 03. 2020

Jako každoročně bylo naším záměrem připomenout Světový den knihy a autorských práv, který se slaví 23. dubna. Letos jsme se poprvé ve spolupráci s Unií vydavatelů ČR propojili v iniciativě Čtení ti sluší se společným podtitulem Čteme s důvěrou. Záměrem akce bylo podpořit českou knižní a mediální kulturu a informovat veřejnost o tom, co obnáší práce důvěryhodných knižních nakladatelů a vydavatelů novin či časopisů. 

Plánovaným datem zahájení byl jako každoročně 23. duben, tj. Světový den knihy a autorských práv. Datem ukončení Kniha ti sluší 2020 byl plánován 3. květen. Právě na tento den připadá Světový den svobody tisku.

Do kampaně se i letos měli zapojit nakladatelé, autoři, vydavatelé novin a časopisů, knihkupectví a také knihovny po celé České republice.

Během akce měla moci veřejnost uplatnit dárkovou poukázku na nákup knih nebo získat zvýhodněné předplatné novin a časopisů podle vlastního výběru.

Autorkou letošního vizuálu dárkových tašek je ilustrátorka Eliška Podzimková.

Ambasadorem akce se stal herec Jan Potměšil.


Tak vypadal letošní plán. Vzhledem k aktuální situaci - tj, uzavření knihoven a knihkupectví, jej budeme upravovat vzhledem k aktuální epidemiologické situaci. 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace