Sponzoři kampaně
  • Svaz českých knihkupců a nakladatelů

Kniha ti sluší představuje #knizkaprosestricku

#knizkaprosestricku

vznikla jako iniciativa Svazu českých knihkupců a nakladatelů ve chvíli, kdy se opět zhoršila epidemická situace v souvislosti s onemocněním Covid-19 a současně musela být znovu zavřena knihkupectví. 

Profesní sdružení knihkupců a nakladatelů chce poděkovat zdravotníkům za jejich nasazení, které vkládají do boje se zvládnutím pandemie a za péči, kterou pacientům poskytují.

Moc si jejich náročné práce vážíme. 

Knihkupectví jsou momentálně zavřená, nakladatelé mají nerozvezené knížky na skladech, současná situace zkrátka není jednoduchá ani pro nás. Všichni čekáme na "rozvolňování" a těšíme se na osobní setkávání v knihkupectvích, nakladatelstvích i knihovnách. V téhle chvíli ale můžeme maximálně využít všechny možnosti internetu a především sociálních sítí...

Zahajujeme tímto na stránkách, které normálně slouží projektu Kniha ti sluší (www.knihatislusi.cz) informační kampaň, jejímž cílem je dát na vědomí, jak a kde i při zavřených kamenných knihkupectvích dnes koupit knihy a současně podpořit personál místních zdravotnických zařízení pod #knizkaprosestricku.

Nabízíme nejširší veřejnosti možnost poděkovat sestřičkám tím, že pro ně koupí knížku. Subjekty, které mají na mapě červenou značku s křížkem jsou knihkupci, kteří mají otevřená výdejní okénka, budou ve svých prodejnách koupené knížky shromažďovat a následně je po domluvě dopraví do místního zdravotnického zařízení.

SČKN sídlí na Fügnerově náměstí, a tak jsme jako první obdarované vybrali sestřičky z nemocnice na Královských Vinohradech. Knížky od našich členů předáváme do nemocnice jako dárek místo obligátní čokolády 11. listopadu 2020.

Doufáme, že knížky potěší a že budeme inspirovat další potenciální milovníky knih ke stejné aktivitě.

A pokud  se obdarovaným třeba jen trochu uleví, protože letos budou mít zřejmě málo času na shánění vánočních dárků, tak budeme moc rádi. Hodně sil, zdraví a krásných zážitků nad knižním dárkem přeje

Svaz českých knihkupců a nakladatelů

Projekt vznikl ve spoupráci s Národní knihovnou, Svazem knihovnických a informačních pracovníků a Moravskou zemskou knihovnou, která na adventní období chystá další kampaň na podporu knihy s názvem Kup knih, daruj knihu.

 

Tradiční Kniha ti sluší

Oslavou Světového dne knihy a autorských práv, který připadá na 23. dubna, je tradičně kampaň Kniha ti sluší iniciovaná Svazem českých knihkupců a nakladatelů. Dominantním cílem kampaně je podpora a propagace české knižní kultury.  Zapojují se do ní nakladatelé, autoři, knihkupectví a také knihovny po celé České republice. Týden od 23. dubna tak patří knižním akcím – kompletní přehled je každoročně účastníky doplňován na tomto webu. 

Svaz českých knihkupců a nakladatelů pod sloganem Kniha ti sluší prezentuje knihu jako moderní, trendy předmět, který díky svému obsahu může být člověku společníkem ve všech životních situacích.

Pro všechny příznivce knížek a čtení bývá připraven dárek v podobě poukázky na 50 Kč, který je v období kampaně uplatnitelný ve všech knihkupectvích zapojených do kampaně. Sleva je platná při nákupu nad 300 Kč a na jeden nákup lze použít jen jeden kupon.

Světový den knihy se slaví od roku 1995 pravidelně ve více než sto zemích světa. Světová organizace UNESCO pro něj vybrala 23. duben, kdy zemřel  William Shakespeare.

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace