Sponzoři kampaně
  • Albatros Media
  • Argo
  • Triton
  • Host
  • P3K
  • Nakladatelství Práh

Přehled akcí v kampani v rozdělení dle okresů

Vyhledat Zobrazit

Okres České Budějovice

Kosmas s.r.o. České Budějovice

České Budějovice, Na Sadech 2036/18
29.9.2020 - 3x křest a autogramiáda v Českých Budějovicích

Srdečně vás zveme na křest a autogramiádu tří knih:
Anna Beatrix Bártová - Příhody placatého čumáčku
Jaromír Jindra - Případ šíleného tambora
Jarmila Mandžuková - Projezte se ke zdraví a vitalitě


29.9.2020 od 17 hodin v knihkupectví Kosmas, Na Sadech 2036/18, České Budějovice

Knihy pokřtí Mgr. Patrik Červák, vedoucí odboru kultury a památkové péče, Krajský úřad Jihočeského kraje


Knihkupectví, kde akceptují dárkové poukázky

Okres Nový Jičín

Jiří Fiala - Knihkupectví a kavárna

Nový Jičín, 28.října 10
5.3.2019 - 31.12.2020 - Kniha ti sluší

23. 4. do 28. 4. 2019

Okres Opava

Kosmas s.r.o. Opava

Opava, Mezi Trhy 1
14.10.2020 - Autorské čtení Petra Čichoně

Srdečně vás zveme na autorské čtení Petra Čichoně z jeho knihy Lanovka nad Landekem

14.10.2020 od 16:00 v knihkupectví Kosmas, Mezi Trhy 108/1, Opava


Knihkupectví, kde akceptují dárkové poukázky

Okres Ostrava-město

KNIHCENTRUM.cz Ostrava

Ostrava, Smetanovo náměstí 222/8
24.9.2020 - Čtvrtek 24. září v 16:00-17:00 hod. – TEMPLFEST – Irena Kalhousová: Visegrad a Izrael: Láska či pragmatismus? DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz

O vztahu Visegradu a Izraele bude přednášet Irena Kalhousová.

Irena Kalhousová je ředitelkou Herzlova centra izraelských studií na Univerzitě Karlově, kde také přednáší. Specializuje se na vztahy zemí střední Evropy s Izraelem. Dále se věnuje současnému Blízkému východu, především pak arabsko-izraelskému konfliktu. Vystudovala politologii na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě, Evropská studia na univerzitě v Cambridge a je držitelkou doktorátu z London School of Economics and Political Science.

Beseda v rámci festivalu Templfest.

Templfest je ostravským festivalem, který se soustavně, již 8 let věnuje židovsko-křesťanské kultuře. Připomíná významnou židovskou stopu v historii Ostravy, společné duchovní hodnoty židů i křesťanů, a chce pomoci budovat dobré vztahy k Židům i jejich nové domovině, státu Izrael, který vznikl před 70 lety ve Svaté zemi.

Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum.cz/rezervace. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

25.9.2020 - Pátek 25. září v 16:00-17:00 hod. - Festivalová beseda: „Klasická hudba v Ostravě v době (po)koronavirové“; DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz

O problematice řešení krizových situací, ale také o systematické spolupráci kulturních institucí města Ostravy budou hovořit ti nejpovolanější – ředitelé tří z nich.

Svatováclavského hudebního festivalu se výrazně dotkla „koronavirová kulturní krize“ v podobě rušení koncertů jarní i letní řady Hudební výlety a změny původní dramaturgie na ryze českou verzi, která ovšem udržela opravdu vysokou kvalitu. Velké obavy nad možností uskutečnit festivalové plány však zapůsobily mezi organizátory i pozitivně a daly vzniknout unikátnímu projektu tří festivalů „Spojeni hudbou“ (SHF, MHF Lípa Musica a Concentus Moraviae). Festivaly, koncertní sály a divadla neměly možnost fungovat ve svém běžném provozu a naopak byly stále značně zatíženy nejrůznějšími nařízeními, které jim znemožňovaly jejich poslání… O problematice řešení krizových situací, ale také o systematické spolupráci kulturních institucí města Ostravy budou hovořit ti nejpovolanější – ředitelé tří z nich:

Igor Františák, ředitel Svatováclavského hudebního festivalu,

Jiří Nekvasil – ředitel Národního divadla moravskoslezského,

Jan Žemla – ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum.cz/rezervace. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

29.9.2020 - Úterý 29. září v 16:00-17:00 hod. – Albert Čuba: Herec k nepřežití. DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz

Co obnáší divadelní zákulisí nám prozradí Albert Čuba

Albert Čuba se narodil v roce 1983 ve Frýdku-Místku. Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Po absolvování konzervatoře nastoupil do angažmá v Komorní scéně Aréna, kde strávil dvanáct sezón a nastudoval více než třicet pět rolí. Dva roky učil na základní umělecké škole ve Slezské Ostravě dramatickou výchovu, nyní učí na Janáčkově konzervatoři v Ostravě obor Jevištní pohyb. V televizi účinkoval např. v zábavním pořadu Pečený sněhulák a vlastní firmu na audiovizuální tvorbu. V roce 2017 zakládá a od té doby provozuje Divadlo Mír, kde krom majitele a producenta účinkuje také jako herec. Je rovněž zakladatelem a krotitelem tygrů v úspěšné improvizační show Tři Tygři.

Svou literární prvotinu situuje do zákulisí oblastního divadla a s pořádnou dávkou humoru odhaluje každodenní problémy herců. Svým čtenářům názorně ukazuje, že aby se z člověka nestal morous, nesmí mu chybět nadhled. Herec k nepřežití bez příkras odkrývá vše, co obnáší život na prknech, která znamenají svět…

Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum.cz/rezervace. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

30.9.2020 - Středa 30. září v 16:00-17:00 hod. – Luboš Kulíšek: Lubošova celkem fajn knížka. DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz

Proč se stát youtuberem nám povypráví Luboš Kulíšek

Luboš Kulíšek, známý též jako „Luboš Je Celkem Fajn“, je český youtuber a influencer. Na své besedě a autogramiádě představí svou knihu Lubošova celkem fajn knížka, ve které upřímným a vtipným způsobem odpovídá čtenářům na důvody, proč dělá zrovna to, co dělá. „V tomhle deníčku najdete všechno, čím jsem si prošel – od narození až po mou cestu do Los Angeles. Takže amigos, pohodlně se usaďte a jdeme na to!“

Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum.cz/rezervace. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Kosmas s .r.o. Ostrava - Moravská Ostrava

Ostrava, Masarykovo nám. 3090/15
1.10.2020 - Křest a autogramiáda Michala Sýkory a Norberta Lichého

Srdečně vás zveme na křest audioknihy a autogramiádu Michala Sýkory a Norberta Lichého

k audioknize Ještě není konec

a ke knize Nejhorší obavy

1.10.2020 v 16:30 v knihkupectví Kosmas, OC Laso, Masarykovo nám. 3090/15, Ostrava


Knihkupectví, kde akceptují dárkové poukázky

Okres Šumperk

Kosmas s.r.o. Šumperk

Šumperk, Komenského 2
1.10.2020 - Křest Dějin města Šumperka Franze Harrera

Po tříletém úsilí se podařilo přeložit a vydat Dějiny města Šumperka, které sepsala jedna z klíčových osobností historie města - Franz Harrer. Kniha vyšla poprvé v němčině v roce 1923, nikdy nevyšla v češtině, české vydání přichází takřka sto let po vydání německém. Kniha si neklade za cíl být vyčerpávající historiografickou publikací, Harrerův úhel pohledu je v ní silně přítomen, díky rozsáhlému poznámkovému a rejstříkovému aparátů a úsilí řady historiků a dalších odborníků v čele s překladatelkou knihy Evou Hudcovou a za přispění Drahomíra Polácha však jde o klíčový zdroj k poznání historie našeho města.1.10.2020 od 16 hodin v knihkupectví Kosmas, Komenského 2, Šumperk


Knihkupectví, kde akceptují dárkové poukázky

Okres Praha 5

Kosmas s.r.o. Praha, Nové Butovice

Praha 13, Radlická 117
24.9.2020 - Autogramiáda Michaela Žantovského

Srdečně vás zveme na autogramiádu Michaela Žantovského

k jeho knihám Ochlazení a Kančí na dančím

24.9.2020 od 17:30 v knihkupectví Kosmas, Galerie Butovice


Knihkupectví, kde akceptují dárkové poukázky

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace